Ranking Kont Osobistych – Porównanie Kont Bankowych 2021

Ranking kont osobistych – co warto wiedzieć?

Wybór banku, w którym założymy konto osobiste jest niezwykle ważny, ponieważ przez to, najczęściej wiążemy się z instytucją długoterminowo. Postępując zgodnie ze wskazówkami, jakie zawiera ranking kont, wskazanie, które najlepsze konta osobiste spełnią nasze oczekiwania nie będzie trudne. Na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań rachunku bankowego? Które konto jest najlepsze? Do czego służy porównywarka kont bankowychRanking kont bankowych jest pomocy w podjęciu właściwej decyzji.

Najlepsze konto osobiste dla siebie – w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

To, gdzie założyć konto bankowe jest ważną decyzją. Kiedy udostępnimy nasz numer konta wielu podmiotom np. pracodawcy, czy urzędowi skarbowemu, późniejsza zmiana numeru rachunku może być kłopotliwa i zabrać wiele czasu. Dlatego przed podjęciem decyzji, w jakim banku konto będzie dla nas najbardziej opłacalne, warto sprawdzić i porównać ofertę wielu instytucji. Decyzja dotycząca tego, gdzie najlepiej założyć konto bankowe powinna być uzależniona od ścisłych indywidualnych preferencji. Współcześnie normą jest konto bankowe przez internet, dlatego to, jakie konto bankowe będzie akurat dla nas najlepsze, powinno być w dużej mierze uzależnione od wyglądu aplikacji banku oraz dodatkowych funkcji, jakie może zapewnić.

O kontach osobistych

 Osobiste rachunki bankowe nie zawsze są indywidulane, bardzo wygodną opcją jest wspólne konto bankowe, które jest przeznaczone np. dla małżeństw. Innymi zasadami rządzi się konto bankowe dla młodych, które w większości banków pozbawione jest opłat. Najczęściej dotyczy osób do 26 roku życia. Najlepsze konta osobiste to te, które nie generują kosztów, dają możliwość bezpłatnego korzystania z karty płatniczej (najczęściej po dokonaniu w danym okresie rozliczeniowym płatności na określoną kwotę np. w PKO i ING, jest to 300zł).

Jak założyć konto w banku przez internet?

Znakiem naszych czasów, jest możliwość zawierania umów na odległość, bez konieczności ruszania się z domu. Podobnie sprawa wygląda jeżeli chodzi o założenie konta w banku – mamy możliwość zawarcia umowy konto bankowe przez internet.  Potrzebne będą podstawowe dane osobowe takie jak:

  • imię, nazwisko
  • dane adresowe
  • numer telefonu
  • PESEL
  • skan (zdjęcie) dowodu osobistego

W określonych sytuacjach, niezbędne jest także „realne” podpisanie dokumentów przez osobę zakładającą konto – dostarcza je kurier. Drugą, bardzo wygodną i szybką opcją jest wykonanie przelewu weryfikującego tożsamość na symboliczną złotówkę, wiąże się to jednak z koniecznością posiadania rachunku bankowego w innym banku.

Jakie powinno być idealne konto osobiste?

Porównywarka kont bankowych pozwala określić, cechy każdego z kont, jakie proponują banki, dzięki temu szybko można znaleźć najlepsze konto bankowe dla siebie. Konto bankowe online, najlepiej w formie wygodnej aplikacji bankowej, umożliwi nam załatwienie wielu spraw bez konieczności ruszania się z domu, dosłownie w kilku kliknięciach – chodzi o wykonanie przelewu, wygenerowanie kodu BLIK. Konto bankowe bez opłat, umożliwia wykonanie płatności ze standardowym czasem wykonania transakcji, możliwość korzystania z karty przypisanej do rachunku. Jeżeli rodzic, chce założyć konto swojemu dziecku i zastanawia się od ilu lat można mieć konto w banku, warto wiedzieć, że już od 13 roku życia pociecha może mieć ograniczone, ale jednak własne konto bankowe.

Jak założyć konto bez wychodzenia z domu? Konta bankowe ranking

Banki oferują coraz więcej możliwości zawarcia umowy. Ranking kont bankowych zawiera najlepsze konta osobiste, które dają wiele możliwości, pozwalających na otworzenie rachunku są to np.:

  • założenie konta przez internet
  • założenie konta przez infolinię
  • założenie konta przez dedykowaną aplikację bankową

Banki poszerzają mobilną ofertę o coraz to nowe rozwiązania. Jednym z nich jest jeszcze mało popularna, możliwość weryfikacji tożsamości klienta przez wideo weryfikację. Ranking kont pozwoli nam poznać ofertę banku i jej szczegółowe cechy, to znacznie ułatwia podjęcie decyzji.

Konto osobiste w promocji – czy warto?

Konta bankowe ranking wskaże nam także ciekawe promocje, które stosuje coraz więcej banków. Porównywarka kont bankowych  pozwoli nam wybrać te dodatki, które nas interesują. Bardzo częstym bonusem, jaki oferują najlepsze konta osobiste w zamian za ich założenie, są bony pieniężne do sklepów, czy gratisy rzeczowe np. smartfony, tablety.

Ile rachunków bankowych warto posiadać? 

Każdy może mieć tyle rachunków, ile uzna za stosowne. Należy jednak pamiętać, że konto bankowe bez opłat jest uzależnione od kilku czynników. Najczęściej jest to kwotowa ilość transakcji w okresie rozliczeniowym albo fizyczna ilość transakcji płatniczych np. minimum 5 w miesiącu. Kiedy ten obowiązek dotyczy dwóch, trzech kont, możliwe jest wypełnienie go. Kiedy jednak kont jest więcej, w praktyce ciężko będzie wypełnić założenia, co realnie będzie wiązało się z comiesięcznymi opłatami.

Czy konto bankowe jest oprocentowane?

Ranking kont bankowych, wskaże, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste. Warto pamiętać, że klasyczne konto bankowe onlinekonto bankowe dla młodych czy wspólne konto bankowe nie są kontami, które pozwalają na oszczędzanie. Do tego celu służą specjalne rachunki oszczędnościowe, które można połączyć z kontem osobistym i wykonywać pomiędzy nimi bezpłatne, natychmiastowe transakcje (które mogą być ograniczone np. do jednej bezpłatnej transakcji w miesiącu).

Czy podpisywanie umowy papierowej jest wymagane?

Najlepsze konta osobiste nie wymagają podpisania umowy bankowej. Jednak bez względu na to, jakie konto bankowe wybierzemy bank musi zweryfikować nasza tożsamość. Zakładając konto bankowe przez internet, bank musi mieć możliwość sprawdzenia prawdziwości, podanych przez nas danych. Jeżeli jest to możliwe w inny sposób np. przez przelew weryfikujący z innego banku, wtedy założenie konta w banku  nie wymaga podpisania klasycznej papierowej umowy.

Dokonałeś wyboru? Załóż konto osobiste przez Internet

Ranking kont pokazuje, w jakim banku konto będzie dla nas najlepsze – gdzie założyć konto bankowe. Współcześnie wybór jest naprawdę ogromny, a najlepsze konto bankowe dla każdego może oznaczać co innego. Jeżeli więc zastanawiamy się gdzie najlepiej założyć konto bankowe, poniższe zestawienie może być bardzo pomocne. Założenie konta na odległość jest bardzo wygodnym niewymagającym wysiłku rozwiązaniem, które pozwoli czerpać dodatkowe korzyści. Wiele banków prowadzi dodatkowe akcje promocyjne dla swoich klientów np. stałe zniżki w sklepach partnerskich (np. możliwość zakupu wybranego sprzętu AGD w obniżonej o 40% cenie). Nie ma więc co zwlekać, tylko kilka kliknięć dzieli nas od własnego konta bankowego, które może przynieść nam wiele korzyści. Do dzieła!